Main Menu

Petak, 20 Maja, 2022

Naučnik tvrdi da je riješio misteriju Bermudskog trougla

Australijski naučnik tvrdi da je jednom zauvijek riješio misteriju Bermudskog trougla. Karl Kruszelnicki, saradnik na Univerzitetu u Sidneju, utvrdio je da natprirodni uzroci nisu u igri, a nestanak aviona i čamaca tokom godina vjerovatno je posljedica lošeg vremena i ljudske greške. Smješten između Majamija, Portorika i Bermuda, tokom godina se navodi da su mnogi avioni i brodovi nestali bez traga u blizini sjevernoatlantskog regiona, koji pokriva 700.000 kilometara okeana. Kruszelnicki je iznio teoriju da zbog toga što je Bermudski trougao prometno morsko područje, nestanci u tom području nisu toliko neobični.Read More

Feđa Dudić 5. aprila prognozirao i pogodio tok i konačan rezultat finala Kupa BiH

Šef stručnog štaba Veleža Feđa Dudić sinpć je na društvenim mrežama objavio prepisku u kojoj je tačno predvidio šta će se desiti u finalu Kupa BiH. Još 5. aprila prvi starteg “Rođenih” je napisao da bi volio u finalu igrati protiv Sarajeva, te najavio epilog sinoćnje utakmice na Bilinom polju – Da bi nešto ostvario, moraš u to vjerovati i sanjati, napisao je Dudić. Prepiska Dudića sa prijateljem FEĐA DUDIĆ – ČOVJEK KOJI JE PREPORODIO VELEŽ Kada je u augustu 2019. godine objavljeno da klupu FK Velež preuzima Feđa Dudić,Read More

Velež je osvojio Kup BiH!!!

Fudbaleri Sarajeva i Veleža na stadionu Bilino Polje u Zenici odigrali su finalnu utakmicu Kupa BiH. Titula je pripala Veležu! Nakon regularnih 90 minuta bilo je 0:0, a pobjednika su odlučili penali. Bilo je 4:3 za Velež. Više sreće i umijeća pokazali su fudbaleri Veleža. Velež je osvojio prvi trofej nakon 1986. godine! Čestitke Rođenim! Rezervni golman Veleža Slaviša Bogdanović, koji je ušao u 90. minuti upravo zbog penala, odbranio je u 2. seriji penal Dalu Varešanoviću. Golman Sarajeva Belmin Dizdarević u 3. seriji odbranio je šut Denisa Zvonića, aRead More