Main Menu

Nedjelja, 10 Jula, 2022

Lana Pudar večeras u trećem finalu na Evropskom juniorskom prvenstvu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) plasirala se u treće finale na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Bukureštu. Lana je jučer osvojila zlato u disciplini 200 metara delfin, a sat kasnije se plasirala u finale u disciplini 50 metara delfin. Sjajna bh. plivačica je osvojila drugo mjesto u svojoj polufinalnoj utrci sa vremenom 26.88. Lanino vrijeme bilo je četvrto u obje polufinalne grupe. Finalna utrka na programu je u danas od 17,05 sati po našem vremenu. Podsjetimo, Lana je prije nekoliko dana osvojila i srebrenu medalju u discipliniRead More

Ovu plažu dnevno ne smije da posjeti više od 60 turista

Kako bi spriječili uništenje prirodnih ljepota Sardinije i okolnih ostrva u jeku turističke sezone, Italijani su pooštrili pravila. Na jednoj od najljepših plaža Sardinije broj posjetilaca je ograničen na 60 dnevno, mjesta se rezervišu, a plaća se i naknada za korišćenje plaže od tri eura. Arhipelag Madalena na obali Sardinije u Italiji dom je brojnih prelijepih plaža. Kala Kotićio na sjeveroistočnoj obali ostrva Kaprera u Tirenskom moru je jedan takav magični biser. Mala, ali zadivljujuća plaža sa finim bijelim pijeskom sastavni je dio Nacionalnog parka La Madalena i savršeno jeRead More