Main Menu

Velež je osvojio Kup BiH!!!

Fudbaleri Sarajeva i Veleža na stadionu Bilino Polje u Zenici odigrali su finalnu utakmicu Kupa BiH.

Titula je pripala Veležu! Nakon regularnih 90 minuta bilo je 0:0, a pobjednika su odlučili penali. Bilo je 4:3 za Velež.

Više sreće i umijeća pokazali su fudbaleri Veleža.

Velež je osvojio prvi trofej nakon 1986. godine!

Čestitke Rođenim!

Rezervni golman Veleža Slaviša Bogdanović, koji je ušao u 90. minuti upravo zbog penala, odbranio je u 2. seriji penal Dalu Varešanoviću. Golman Sarajeva Belmin Dizdarević u 3. seriji odbranio je šut Denisa Zvonića, a Bogdanović u 4. seriji Mirku Oremušu. Nakon što je Omar Pršeš realizirao penal i doveo Velež u vodstvo od 3:2, a Darko Bodul pogodio za poravnanje na 3:3, pobjedonosni gol za prvi trofej KUpa BiH za Velež postigao je Brandao.

Velež je na putu do finala i trofeja Kupa BiH izbacio Zvijezdu 09 (3:0), HNK Slogu iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja (6:0), Široki Brijeg (0:1 i 4:0) te u polufinalu Tuzla City (1:0 i 4:0).

Sarajevo je do finala izbacilo Alfu iz Modriče (4:1), Ljubić (1:0), Slobodu iz Tuzle (0:0 i 2:0) te u polufinalu Igman iz Konjica (2:0 i 2:0).

Strijelci sa 11m: 1:0- Suljić, 1:1- Ovčina, 1:1- Varešanović (odbrana Bogdanović), 1:2- Haskić, 2:2- Šećerović, 2:2- Zvonić (odbrana Dizdarevića), 2:2- Oremuš (odbrana Bogdanovića), 2:3- Pršeš, 3:3- Bodul, 3:4- Brandao.

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Dupovac, Lazić, Mujakić (81. Pidro), Hebibović (84. Bodul), Đokanović (81. Oremuš), Kapić (73. Šećerović), Varešanović, Suljić, Ahmetović (84. Bagarić). Trener: Dženan Uščuplić.

VELEŽ: Jovičić (90. Bogdanović), Ćosić (46. Haskić), Zeljković, Zvonić, Radović, Hasanović (75. Pršeš), Radovac, Ovčina, Anđušić (75. Vehabović), Dejanović, Džanković (62. Brandao). Trener: Feđa Dudić.

Žuti karton: Dupovac, Šabanović, Đokanović, Lazić, Šećerović (Sarajevo), Hasanović, Pršeš, Zvonić (Velež). Crveni karton: Šabanović (90., drugi žuti karton).