Probijen tunel Nevesinje – Dabarsko polje
Tunel Nevesinje – Dabarsko polje, najveći hidroenergetski objekat u sastavu hidroelektrane Dabar i dug oko 12 kilometara, zvanično je probijen.
Ovu informaciju potvrdio je generalni direktor Mješovitog holdinga Elektroprivreda Republike Srpske.
“HE Dabar je najveći hidroenergetski objekat koji gradi javna kompanija na prostoru bivše Jugoslavije u proteklih 35 godina. Nema prepreka da projekat bude završen u planiranim rokovima, odnosno na jesen 2027. i proljeće 2028. godine, kada će akumulacija biti puna i kada ćemo moći da proizvodimo vlastitu električnu energiju po najpovoljnijim cijenama”, naglasio je Petrović za Banjaluka.net.
Ljubiša Pilipović, direktor projekta dovodnog tunela Gornji Horizonti kazao je da u drugoj fazi projekta radove na samoj hidroelektrani izvodi kineska kompanija.
Dovodni tunel će kao ključna spona sistema omogućiti puni kapacitet proizvodnje po završetku radova.
Related News
Prošlogodišnji pobjednik Eurosonga vraća nagradu zbog učešća Izraela: “Više ne pripada mojoj polici”
FacebookTweet Švicarski pjevač Nemo, pobjednik Eurosonga 2024. godine, najavio je da će vratiti svoj trofejRead More
Dan kad je u Mostaru pao Derby County
FacebookTweet Na današnji dan, 11. 12. 1974. godine, na stadionu Pod Bijelim brijegom Velež jeRead More
