Senzacionalno otkriće: Pronađen mezar Husein Kapetana Gradaščevića
RTV Sana iz Sanskog Mosta u protekli četvrtak objavila je informaciju iz nezvaničnih izvora da je u Istanbulu prije dva dana u jutarnjim satima pronađena lokacija mezara Huseina Kapetana Gradaščevića, poznatog kao Zmaj od Bosne, vođe pokreta za autonomiju Bosne iz prve polovine 19.stoljeća.
Ovo otkriće dugujemo bosanskohercegovačkom orijentalisti i osmanisti koji je duže vrijeme istraživao građu o posljednjem počivalištu Huseina Kapetana Gradaščevića.
Kako saznajemo, ovo značajno otkriće će u naredni ponedjeljak i zvanično biti objelodanjeno.
U Gradačcu trenutno ima pripremljeno mjesto odnosno mezar za ukop Husein-kapetana Gradaščevića. U narednom periodu vidjet ćemo, hoće li vlasti u Bosni i Hercegovini biti spremne za premještaj posmrtnih ostataka Husein-kapetana Gradaščevića da bude pokopan u rodnom Gradačcu, odakle je i počela bitka za osamostaljenje Bosne i Hercegovine od Osmanskog carstva.
Related News
Ljeto na Ilidži donosi još jednu muzičku noć: Nina Badrić nastupa 13. augusta
FacebookTweet Manifestacija “Ljeto na Ilidži” donosi još jednu veliku muzičku večer. Na Trgu Četvrte viteškeRead More
Panonska jezera ovog ljeta posjetilo 250 hiljada osoba, Tuzla među traženijim bh. destinacijama
FacebookTweet Turistička sezona u Tuzli i ovog ljeta protječe uz veliko interesovanje posjetilaca, a najvećiRead More
