Main Menu

Lana Pudar osvojila tri zlatne medalje i postavila nove evropske rekorde

Na Evropskom prvenstva za juniore u finalnoj utrici discipline 100 metara delfin Lana Pudar je osvojila prvo mjesto.

Naša najbolja plivačica je ovu dionicu isplivala vremenom 56.95 i tako postala juniorska prvakinja Evrope.

Naša najbolja plivačica je ovim vremenom postavila novi rekord na Evropskim juniorskim prvenstvima u disciplini 100 metara delfin.

Lana Pudar (17) je osvojila i drugu titulu na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

Najbolja bh. plivačica je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin, nakon trijumfa u današnjem finalu.

Pobjedu je ostvarila s vremenom od 2:06,26, što je novi evropski rekord!

Nakon što je bila najbolja u utrkama 100 metara delfin i 200 metara delfin, briljantna Pudar je danas pobijedila i u disciplini 50 metara delfin.

Pudar je bila najbrža s vremenom 26:10. Na drugom mjestu je završila Dankina Martine Damborg (26:40), a bronzu je osvojila njemačka predstavnica Ana Marie Boerstler (26:55).